Podsumowanie Peregrynacji

Wiwat Jezus !

Peregrynacja Relikwii Bł. Ks. Michaela McGivneya w naszej radomskiej Katedrze oraz w zaprzyjaźnionej z naszą Radą parafii pw. Św. Wacława na Starym Mieście to już historia.

     Był to dla nas wszystkich czas wyjątkowy, czas łaski i błogosławieństwa, czas szansy…

     W podsumowaniu słowa, Wielkiego Rycerza naszej Rady nr 16385, której patronem jest Ks. Kardynał Stefan Wyszyński.

                    Zacni Bracia !

Bardzo dziękuję za zaangażowanie Braci w przygotowanie i właściwy temu wydarzeniu przebieg Peregrynacji. Jestem zbudowany tym, że tylu Braci zaangażowało się i wypracowało wspólnie dobre dzieło.

Dziękuję Bratu Sławomirowi, że Peregrynacja w kościele pw. Św. Wacława, miała godną reprezentację na każdej Mszy Św. Dziękuję, że nikt nie odmówił.

Dziękuję Braciom Władysławowi, Wojciechowi i Rafałowi, że radość z możliwości modlitwy przed Relikwiami naszego Założyciela miały także Siostry Klaryski ze Skaryszewa, nieustannie nas modlitewnie wspierające.

Brat Wojciech dopilnował, żeby nikt z Braci nie poczuł się pominięty w Katedrze. Każdy dostał przywilej czytania lub modlitwy wiernych. Szczególnie dziękuję Bratu Maciejowi i Braciom odmawiającym modlitwę różańcową. Frekwencji w kościele dużej nie było, ale nasze modlitwy na pewno dotarły do Adresatki. Droga Krzyżowa w kościele była jakże wymowna.

Fantastyczne zakończenie to wyjątkowo dobry pomył Brata Sławomira i super przygotowana przez Brata Leszka, Droga Krzyżowa naszym miastem ( modlitwa i odczytanie rozważań przy Krzyżach Misyjnych 14 radomskich kościołów), co w połączeniu ze szczególnym poświęceniem Brata Wiesława pozwoliło nam wziąć udział w czymś wyjątkowym. I na koniec pomoc Braci dla Caritasu.

Nie można tez nie wspomnieć życzliwości Ks. Andrzeja Tuszyńskiego i budującego kazania Kapelana naszej Rady Ks. Krzysztofa Ćwieka.

Brat Wojciech i Brat Sławomir zaangażowali się ponadto w zrobienie dokumentacji fotograficznej, którą poniżej udostępniamy.

Chciałbym podkreślić także zaangażowanie Brata Piotra szczególnie przy ołtarzu. Dobrze że są tacy młodzi ludzie.

 Pewnie Kogoś pominąłem, ale tym większa Jego zasługa.

A co mnie utkwiło w pamięci najbardziej to trzy błogosławieństwa. Relikwiami: w niedzielę oraz na zakończenie oraz trzecie jakże wymowne na zakończenie Drogi Krzyżowej przez Ojca Bernardyna przy klasztorze

A tak przy okazji i w zakończeniu. Jest już ustalona data następnej Rycerskiej Drogi Krzyżowej nad którą o patronat poprosiliśmy Ks. Michaela McGivneya. To 05.03.2022r. zapisy ruszają już dziś…

Vivat Jezus !

Brat Artur Wielki Rycerz

IMG-20210322-WA0001
« z 21 »