Pan Idzie z Nieba – Boże Ciało 2017

W czwartek 15 czerwca obchodziliśmy uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, potocznie zwaną przez wiernych Bożym Ciałem. W dniu tym publicznie wyznajemy naszą wiarę w obecność Chrystusa w Najświętszym Sakramencie uczestnicząc w procesji eucharystycznej.

„Pamiętajmy, że przyjmowanie najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa czyni nas nie tylko żywymi członkami kościoła otwierając nam perspektywy wieczności ale zapewnia wszystkim bycie autentycznymi członkami mistycznego Ciała i Krwi Chrystusa. Jego Ciało i Krew jednoczy nas nie tylko z Bogiem ale jednoczy nas między sobą” – powiedział ks. Mirosław Nowak rozpoczynając homilię  kierowaną do wiernych, zgromadzonych na mszy św. przed uroczystą procesją Bożego Ciała w radomskim kościele farnym.

Po mszy św. wierni w skupieniu i modlitwie wyruszyli ulicami: Rwańską, Żeromskiego, Moniuszki i Sienkiewicza by zatrzymać się i modlić przy czterech ołtarzach zlokalizowanych przy: kościele p.w. Świętej Trójcy (kościół jezuitów), p.w. św. Katarzyny (kościół oo. bernardynów), p.w. św. Stanisława Biskupa (kościół garnizonowy) i przy katedrze radomskiej p.w. Opieki NMP.

Na zakończenie procesji ordynariusz diecezji radomskiej ks. bp. Henryk Tomasik mówił: „Dzisiaj wszyscy dziękujemy Jezusowi Chrystusowi za Eucharystię, dziękujemy Świętej Trójcy za otrzymane dary, za obecność Jezusa wśród nas podczas tej procesji. Zróbmy mu miejsce – bo Pan idzie z nieba. W dniu dzisiejszym robimy mu miejsce w naszych sercach,  w naszych rodzinach, w naszym mieście by wspólnie wyznać wiarę – wiarę w Jezusa Chrystusa – naszego Pana”.

Relację przygotował Robert Topór.

« 1 z 3 »