VII Radomski Marsz Dla Życia i Rodziny

W niedzielne popołudnie 20 maja w dniu Zesłania Ducha Świętego kilka tysięcy osób w tym rodziny z dziećmi i dziećmi niepełnosprawnymi na wózkach, postanowiło zamanifestować swoją przynależność do rodziny – rodziny katolickiej, w której najważniejszymi priorytetami jest wzajemna miłość, szacunek i obrona życia – szczególnie tych słabych i bezbronnych, bo jeszcze nienarodzonych.

VII Radomski Marsz Dla Życia i Rodziny pod hasłem „W Dużej Rodzinie Miłość Nie Zginie”, rozpoczął się o godz. 15,00 koncelebrowaną mszą św. w radomskiej farze, pod przewodnictwem ordynariusza diecezji radomskiej ks. bpa Henryka Tomasika.

„Chcemy zamanifestować przynależność do naszej wiary, kościoła i szacunku dla świętości życia człowieka i piękna małżeństwa i rodziny” – mówił na jej rozpoczęcie ks. Sławomir Adamczyk diecezjalny duszpasterz rodzin. ” Dziękujemy Panu Bogu za wszystkie nasze matki, za odpowiedzialnych ojców, dziękujemy za małżeństwa, które pomimo licznych problemów życiowych żyją we wzajemnej miłości złożonej na ołtarzu Pańskim, dziękujemy odważnym obrońcom życia w służbie zdrowia, dziękujemy wszystkim organizacjom i stowarzyszeniom, które wspierają ochronę życia nienarodzonych. Potrzebna jest jedność – jedność osób i organizacji, wszystkich obrońców życia, aby to co naprawdę ważne – ludzkie życie było w pełni chronione” – mówił podczas homilii ks. bp Henryk Tomasik.

Po zakończeniu mszy św. kolumna ul. Rwańską i Żeromskiego dotarła do Pl. Corazziego gdzie przed urzędem miejskim odbył się festyn rodzinny połączony z licznymi konkursami i koncertem zespołu „Moja Rodzina”.

W radomskim marszu wziął udział niepełnosprawny dr Bawer Aondo-Akaa, teolog, działacz społeczny, polityk – czuję się zaszczycony zaproszeniem na radomski marsz. Ale jestem rozczarowany postępowaniem naszych władz. Miałem dużą nadzieję, że się uda przeprowadzić ustawę zakazującą aborcji eugenicznej by takie dzieci były chronione prawnie.

„Każdego dnia, statystycznie jest zabijanych troje dzieci, bo takie jest prawo. Apelujmy do parlamentarzystów o uchwalenie projektu  „Zatrzymaj aborcję”, popartego przez 800 tys. dorosłych polaków – mówiła w imieniu organizatorów marszu Irmina Boniecka radomska proliferka.

W organizację marszu zaangażowały się liczne organizacje i stowarzyszenia, środowiska duszpasterskie diecezji radomskiej oraz Rycerze Kolumba z radomskich Rad pełniąc służbę porządkową podczas przemarszu kolumny. Szliśmy z hasłem: „Rycerze Kolumba za życiem od poczęcia do naturalnej śmierci”.

Robert Topór