Pierwsze spotkanie naszej Rady w roku bratnim 2018/19

W dniu 10 września o godz. 19.00, jak w każdy drugi poniedziałek miesiąca, odbyło się pierwsze po wakacjach spotkanie naszej Rady 16385.

Ważne wydarzenia w najbliższym miesiącu:

  • Trwają prace przy grobach, którymi zaopiekowała się nasza Rada. Kierujący tymi pracami brat Sławomir Jagiełło planuje kolejne prace w najbliższą sobotę w godzinach rannych(jeśli pogoda dopisze). Bracia, którzy podjęli się tej pracy niech będą w pogotowiu!
  • Brat Sławomir Jagiełło poinformował, że zebrała mu się przez wakacje kolejna spora porcja makulatury. W tym lub przyszłym tygodniu planowane jest załadunek tej makulatury i wywiezienie do punktu skupu. Tradycyjnie samochodów dostawczych użyczą bracia Artur Magiera i Leszek Pietruszczak. Chętni do pomocy przy załadunku powinni kontaktować się z bratem Sławomirem.
  • Konieczne jest wznowienie prób zespołu d/s inicjacji.
  • 16.09 (niedziela) o godz. 15.00 w kościele garnizonowym przy placu Konstytucji 3 Maja odbędzie się comiesięczna msza św. w intencji ojczyzny. Zapraszamy naszych braci z szarfami do uczestnictwa w tej mszy!
  • 28.09 (piątek) o godz. 18.00 – kościół p.w Matki Bożej Miłosierdzia przy ul. Miłej  – comiesięczna msza św. w intencji beatyfikacji kard. Stefana Wyszyńskiego Prymasa Tysiąclecia – patrona naszej Rady. Zapraszamy naszych braci z szarfami do uczestnictwa w tej mszy!
  • 28.09 (piątek) Bracia z parafii p.w. św. Wacława z ul. Staromiejskiej zapraszają na uroczystości odpustowe o godz. 18. Goście mile widziani! (wskazane zabranie szarf!). Gospodarzem będzie nasz brat, proboszcz tamtejszej parafii ks. Andrzej Tuszyński. Po uroczystej mszy św. będzie wiele atrakcji m.inn. ognisko i grill.
  • 29.09 (niedziela) godz. 17.15 – to V niedziela miesiąca, podczas której nabożeństwo różańcowe w katedrze radomskiej poprowadzą bracia naszej Rady. Zapraszamy chętnych braci do prowadzenia poszczególnych tajemnic, a wszystkich braci zapraszamy do wspólnej modlitwy. Spotkanie na 15min przed rozpoczęciem (proszę zabrać szarfy!).
  • W dniach 5-6 października odbędzie się coroczna Rodzinna Pielgrzymka Rycerzy Kolumba do Najświętszej Panny na Jasną Górę. Organizatorzy proszą o przygotowanie darów dla potrzebujących matek i ich małych dzieci. Zostaną one przekazane Fundacji Małych Stópek. Chętni do wzięcia udziału w tym wydarzeniu bracia z naszej Rady proszeni są o kontakt z naszym Wielkim Rycerzem. Prosimy o decyzję jak najszybciej, bo potrzeba zarezerwować noclegi i załatwić dojazd. PROGRAM: http://www.niedziela.pl/…/Rodzinna-Pielgrzymka-Rycerzy-Kolu…

Zapraszamy wszystkich braci do wzięcia udziału w przedstawionych wyżej wydarzeniach!

Następne spotkanie Rady w dniu 8 października o godz. 19.00 (po Mszy św. w katedrze o godz. 18) w naszej Sali Rycerskiej!