VIII Radomski Orszak Trzech Króli

W niedzielę 6 stycznia w uroczystość Objawienia Pańskiego spory tłum radomian przemaszerował ulicami naszego miasta w dorocznym, ósmym już Orszaku Trzech Króli. Pogoda sprzyjała – był lekki mróz, momentami świeciło słońce, choć też i prószył śnieg. Przemarsz poprzedziła uroczysta Eucharystia celebrowana przez bpa Henryka Tomasika, który na koniec Mszy poświęcił kadzidło i kredę. Orszak rozpoczął się przemową i modlitwą Anioł Pański poprowadzoną przez księdza biskupa Henryka. Potem uczestnicy uroczystości wysłuchali „Edyktu Cesarza Augusta”, a następnie Orszak ruszył idąc ulicami Wolność, Reja, przez Plac Kazimierza Wielkiego i ulicą Żeromskiego.

W drodze do szopki stojącej przy Placu Corazziego kolumna zatrzymywała się przed kościołem ewangelicko-augsburskim, przy klasztorze ojców Bernardynów, u zbiegu z ulicą Witolda, oraz przed kościołem garnizonowym.

W tych miejscach można było zobaczyć ogrywane przez młodzież jasełkowe sceny: „Grzech Pierworodny”, „Na Dworze Króla Heroda”, „W Gospodzie”, „Poruszenie wśród pasterzy” oraz „Pokłon przed Narodzonym Mesjaszem”.

Jak wiadomo, organizatorami Orszaku Trzech Króli są Rycerze Kolumba z Rady nr 15216 z Kościoła p.w. Matki Bożej Bolesnej, przy wsparciu pozostałych rad radomskich.

Załączamy galerię zdjęć z tego wydarzenia