Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa 2019

Procesja Bożego Ciała 2019

W czwartek 20 czerwca obchodziliśmy uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. W dniu tym publicznie wyznaliśmy naszą wiarę w obecność Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie uczestnicząc w procesji eucharystycznej ulicami naszego miasta.

Centralną uroczystością Bożego Ciała była procesja, która rozpoczęła się koncelebrowaną mszą św. w kościele farnym p.w. Św. Jana pod przewodnictwem proboszcza  parafii ks. Mirosława Nowaka. Następnie pod przewodnictwem ordynariusza diecezji radomskiej ks. bpa Henryka Tomasika wyruszyła tradycyjną trasą – ulicami: Rwańską, Pl. Kazimierza Wielkiego, Żeromskiego, Moniuszki i Sienkiewicza, zatrzymując się na modlitwie i oddawaniu czci Ciału Chrystusa przy czterech ołtarzach zlokalizowanych przy kościołach: Św. Trójcy, O.o. Bernardynów, Kościele Garnizonowym i radomskiej Katedrze. Rycerze z naszej Rady dbali o bezpieczeństwo podczas procesji asystując Chrystusowi w Najświętszym Sakramencie, a od kościoła O.o. Bernardynów do Garnizonowego niosąc baldachim i pomagając nieść Chrystusa gwardianowi ojców bernardynów ks. Stanisławowi Górce.

Na zakończenie uroczystej procesji około godz. 12.oo odbyła się msza święta w katedrze pod przewodnictwem ks. Biskupa Ordynariusza Henryka Tomasika.

Dziękujemy wszystkim braciom za udział w procesji.